اعلام آمادگی گردانندگان کمپین” آری به تولید ملی “برای ارائه برنامه عملی در خصوص تحقق این مهم

حمایت از تولید ملی نقشه راه قرآن کریم برای جامعه اسلامی است

 

“آری به تولید ملی” رویکردی عملیبرای دفاع از تولید ملی است. دفاع از تولید کننده، مصرف‌ کننده وهر آنچه با منافع ملی ما نسبت مستقیم داشته باشد، “آری به تولید ملی” مسیر دو سویه برای تقویت تولید و مصرف است. با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری در خصوص اهمیت حمایت از تولید ملی و دستور رئیس جمهور محترم در این خصوص به دولت، امروز دبیر کمپین”آری به تولید ملی” طی بیانیه‌ای ضمن اشاره به تلاش‌های سه ساله این کمپین بزرگ در خصوص فرهنگ‌سازی برای استقبال مردم به تولیدات داخلی و حمایت از تولید کننده داخلی آمادگی این مجموعه را برای ارائه برنامه‌ای جامع و کاربردی در این خصوص اعلام کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اهل همت رخنه در سد سکندر می کنند

این سبک دستان، کلید فتح را دندانه اند    (صائب تبریزی)

رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سال ۱۳۹۶ را با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال نام گذاری فرمودند، طی سال‌های اخیر اگر بخواهیم مهم‌ترین رهنمون رهبری را در خصوص مسائل اقتصادی جمع‌بندی کنیم توجه به تولید ملی و حمایت از تولید کننده داخلی سرفصلی مهم است. در همین راستا ریاست محترم جمهور نیز با دستور جدی به هیئت وزیران و همه دستگاه‌های اجرایی دقت عملی به این مسئله را به عنوان مهمترین سرفصل کاری دولت در سال ۹۶ ابلاغ کردند، همچنین رسانه ملی نیز در این خصوص از ابتدای سال جدید تبلیغات و فرهنگ‌سازی مفصلی را سرلوحه کار خود قرار داده است.

کمپین بزرگ“آری به تولید ملی” که با همت و حمایت جوانان دغدغه‌مند طی سه سال گذشته تلاش‌های فراوانی را در سطوح مختلف برای توجه به تولید داخلی و حمایت از تولید کننده و مصرف‌کننده ایرانی تدارک دیده است، یکی از مهمترین مجموعه‌های مردمی تلاش‌گر برای تحقق این موضوع می‌باشد.

آب در دمای صد درجه به جوش می‌آید، امروز با رهنمون‌های مقام معظم رهبری، ابلاغ رئیس محترم جمهور و اطلاع‌رسانی رسانه ملی شرایطی فراهم شده است که آب جاری توجه به تولید ملی گرم شود، باید این مسیر ادامه یابد تا به سرعت این آب به نقطه جوش رسیده و تلاش و اراده ملی و میهنی و جهادگونه در بحث توجه به تولیدات داخلی شکل گیرد، حرکتی که یک سوی آن مردم و در سوی دیگر تولید کننده متعهد، کیفی و پرتلاش قرار دارند.

گردانندگان کمپین مردمی “آری به تولید ملی” در دوسال گذشته طرحی کارشناسی و دقیق با مشارکت مردم برای تحقق این مهم تدوین کرده‌اند که می‌تواند در این دوره حساس راه هم‌فکری وسیع مردم با تولید ملی باشد. این آمادگی وجود دارد این طرح در اختیار مسئولین و مجریان امور قرار گیرد، تا نسل جوان خوش فکر و پر توان نیز در راستای تحقق این تلاش ملی بتواند نقش اثرگذار خود را به ثبت برساند.

خداواند متعال در قرآن کریم سوره النساء می‌فرمایند:”َولَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرینَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً” ( و خداوند هرگز بر [زیانِ‏] مؤمنان، براى كافران راه [تسلّطى‏] قرار نداده است.) (النساء: ۱۴۱)

در خصوص اهمیت توجه به تولید ملی می‌توان با اشاره این آیه شریفه اشاره کرد که از مهمترین برنامه‌های جامعه اسلامی تلاش برای قرار نگرفتن زیر سلطه بیگانگان و دشمنان است، بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمه الله علیه نیز در این موضوع فرمودند:” منشأ تمام وابستگی ها و در نتیجه قرار گرفتن در تحت سلطه بیگانگان است” و راه تحقق این مهم در حوزه اقتصادی توجه به تولید ملی و” آری به تولید ملی” است.

مصطفی حسنی

دبیر کمپین “آری به تولید ملی”