دبیر لوازم خانگی کمپین آری به تولید ملی: تولیدی که با هدف توسعه صادرات انجام شود، ارزش اقتصادی دارد

دبیر لوازم خانگی کمپین آری به تولید ملی: تولیدی که با هدف توسعه صادرات انجام شود، ارزش اقتصادی دارد

کریمیان گفت: تولیدی که با هدف توسعه صادرات انجام شود، ارزش اقتصادی دارد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا, محمد کریمیان با بیان این مطلب گفت: مونتاژی که بدون تحقیق و توسعه و بدون انتقال دانش فنی باشد، هر چند با انتقال به روزترین ماشین آلات دنیا شکل گرفته باشد، عملأ تولیدی سطحی، وابسته، هزینه ساز و ناپایدار است. تعریف ما از تولید کالا باید مبتنی بر توسعه صادرات غیر نفتی و استقلال ارزی باشد.

وی ادامه داد: تغییر نگرش و  تبلیغ تولید بایستی بسیار آگاهانه تر و شجاعانه تر از ایجاد اشتغال (عمدتأ ناپایدار ) با اجبار به خرید کالای ایرانی باشد  تا الزام به کیفیت محصولات تولید داخل به افتخار مصرف کالاهای داخلی تبدیل شود.

دبیر لوازم خانگی کمپین آری به تولید ملی همچنین تصریح کرد: تأثیر مدیریت بازاریابی و فعالیت بازار محور بر تمامی ارکان تولید به خصوص نحوه ارتباط صنعت و دانشگاه باید به صورت یک برنامه استراتژیک مدون مبتنی بر فعالیت های تحقیقاتی، نوآوری و اختراع در راستای نیاز بازار و ایجاد دانش بومی صورت پذیرد.

محمد کریمیان با تأکید بر لزوم حمایت تمامی نهادهای فرهنگی و رسانه ای و حمایت از تولید ملی افزود: فرهنگ استفاده از محصولات ایرانی نه تنها در مصرف کنندگان بالفعل بلکه در تمامی قشرهای جامعه به ویژه کودکان ما بایستی نهادینه شود. تبلیغات گسترده برندهای خارجی که عمدتأ با هدف تأثیرگذاری بر نسل کودک و نوجوان ما صورت می پذیرد بایستی متوقف شود تا آینده روشنی برای نسل آتی ایجاد شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *