محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح رسمی شبکه “ایران کالا” در مرکز همایش های صدا و سیما:

این شبکه گفتمان سازی برای اقتصاد مقاومتی را پررنگ تر می کند و در این راه قدم برمی دارد به نمایندگی از مجموعه بزرگ صنعت، معدن و تجارت از صدا و سیما برای این کار تشکر می کنم.
رشد منفی ۱۰ درصدی سال های گذشته در دو سال پیاپی، با گذشت زمان به همت صنعتگران و علی رغم فشارهای نظام سلطه از سال ۹۲ مجددا روند روبه رشد و مثبت گرفته است.
در ۱۰ ماهه گذشته بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی آغاز به کار کرده است، در صنعت رویش و ریزش وجود دارد که در این سالها رویش از ریزش فزونی گرفته است.
در ۱۰ ماهه شاهد تقاضای تاسیس ۱۶ هزار و ۶۰ واحد صنعتی جدید بودیم که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۲۳ درصد افزایش داشته که نشان دهنده امیدواری به آینده صنعت است.
حدود ۸۵ هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که بالای ۸۰ هزار واحد آن کوچک و متوسط است و نزدیک به ۴۰ هزار واحد آن در شهرک ها و نواحی صنعتی قرار دارند.
نوسازی صنعتی از اولویت های مهم صنعت کشور است، ۳۲ هزار میلیارد ریال در بودجه ۹۷ برای نوسازی و بهسازی صنعتی با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.
در بودجه ۹۷ حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع برای مشوق های صادراتی و ورود به بازارهای جهانی در نظر گرفته شده است.
با گسترش it و ict تبلیغات در شبکه های اجتماعی، فضای وب و وبلاگها شکل گرفته است، اما تبلیغات هدفمند در قالب پلت فرم های تلویزیونی با استفاده از چهره های مشهور کشور و جلوه های هنری همچنان جایگاه خود را دارد.
تاکید بر راه اندازی سایت اینترنتی پرقدرت این شبکه از نکات قابل توجه است، برند سازی مهم است اما فرهنگ مصرف کالای ایرانی بیش از تبلیغ یک برند خاص باید مورد توجه واقع شود.
با تبلیغ واقعی و مردم پسند، فرهنگ بازاریابی ایرانی باید در بین مردم توسعه یابد، علاوه بر تبلیغ کالا باید فرهنگ سازی نیز انجام شود.

در عرصه تبلیغات کالای ایرانی دارای شبکه های جوان گسترده ای شده ایم، پویش “آری به کالای ایرانی” در تبلیغات شبکه های مجازی بسیار گسترده شد.
شورای حمایت از برندسازی را در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت می کنیم و از برند سازی در اقتصاد ایران حمایت جدی خواهیم کرد.
سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در خدمت شبکه ایران کالا برای توسعه این شبکه است، این سازمان با به کارگیری NGO ها، همکاری با شهرداری ها، برگزاری نمایشگاه ها در این راه کمک می کند.
استارت آپ های کشور به زودی در راس تولید کنندگان درآمد و ثروت در اقتصاد ایران جایگاه ویژه ای پیدا خواهند کرد و به تبلیغات در سایر صنایع کوچک کمک می کنند.
توانایی در ایجاد ارزش افزوده در بین جوانان وجود دارد، این توانایی شاید کمتر در تاریخ ایران شناسایی شده است.